بسنه خبری داروخانه؛

از داروی جدید گلیوبلاستوما تا سلول درمانی کلانژیوکارسینوما در بسته داروخانه این هفته

کمپانی TCR2 Therapeutics اعلام کرد که سازمان غذا و دارو، Gavo-cel، را برای درمان بیماران بیماران کلانژیوکارسینوما را تایید کرده است.

به گزارش ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی، کمپانی لنترن فارما (Lantern Pharma) اعلام کرد که سازمان غذا و دارو آمریکا، داروی آلکیل کننده نسل جدید این شرکت را با نام LP-۱۸۴، برای گلیوبلاستوما مولتی فرم و سایر بیماران مبتلا به گلیومای بدخیم اختصاص داده است. LP-۱۸۴ برای آسیب به DNA در سلول‌های سرطانی طراحی شده است که دارای بیان بیش از حد نشانگر‌های زیستی خاصی هستند یا جهش‌هایی در مسیر ترمیم DNA دارند. LP-۱۸۴ ممکن است برای هدف قرار دادن گلیوبلاستومای پیشرفته مقاوم به تموزولومید که دارای نقص‌هایی در متیل شدن MGMT یا EGFR هستند، مورد استفاده قرار گیرد.

نسل جدیدی از داروهای آلکیله کننده علیه مقاومت های دارویی در سرطان

معرفی درمان سلولی جدید بر پایه لنفوسیت‌های T

کمپانی TCR۲ Therapeutics اعلام کرد که سازمان غذا و دارو، دارو این شرکت به نام Gavo-cel، را برای درمان بیماران بیماران کلانژیوکارسینوما مورد تائید قرار داده است. gavo cel، یک دارو تحقیقاتی بر پایه درمان با استفاده از سلول‌های لنفوسیت T اتولوگ می‌باشد. این لنوسیت‌های T با استفاده از تکنیک‌های مهندسی ژنتیک دستکاری شده و با شناسایی سلول‌هایی که دارای بیان بیش از حد مزوتلین هستند، سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد. مطالعات بالینی فاز ۱ و ۲ نشان داد، عملکرد دارو موجب درمان تمامی بیماران شده و عوارض ناخواسته نیز از خود نشان نداده است.

معرفی درمان سلولی جدید بر پایه لنفوسیت های T

T

شروع تحقیقات برای بررسی اثرات مهار کننده اختصاصی HBI-۲۳۷۶ جهت درمان تومور‌های مختلف

کمپانی Huyabio، در هفته گذشته یک کاربرد درمانی جدید برای مهار کننده SHP۲ خود به نام HBI-۲۳۷۶ به سازمان غذا و دارو آمریکا ارائه داده است. این شرکت، دارو خود را برروی مدل‌های پیش بالینی، انواع تومور‌هایی که به مسیر سلولی MAPK وابسته هستند آزمایش کرده است. نتایج حاصل از مطالعات آن‌ها نشان داده است که دارو چه در درمان تک دارویی و چه چند دارویی در کنار دارو‌های مهار کننده نقاط وارسی ایمنی می‌تواند در درمان انواع مختلف سرطان‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. این شرکت علاوه بر سازمان غذا و دارو آمریکا، با همکاری با شریک چینی خود شرکت GenHouse Pharmaceutical، پیشنهاد‌های خود را در مرکز دارویی چین نیز به ثبت رسانده است.

HBI-۲۳۷۶ یک مهار کننده خوراکی SHP۲ است که در انواع مختلف تومور که رشد سلولی آن وابسته به فعالیت گیرنده تیروزین کیناز در مسیر MAPK است. خصوصیات بیوشیمیایی گسترده نشان داده است که HBI-۲۳۷۶ یک مهار کننده قوی و انتخابی SHP۲ فسفاتاز است.

شروع تحقیقات برای بررسی اثرات مهار کننده اختصاصی HBI-2376 جهت درمان تومور های مختلف !

 

بیشتر بخوانید:
خبر های دارویی در دنیای سرطان در هفته ای که گذشت