از سرطان نترسیم خدا هوایمان را دارد

تقریبا بیشتر مخاطبان می‌دانند در سال‌های اخیر با بیماری مهلک سرطان دست و پنجه نرم می‌کردم و همین بیماری باعث کاهش وزن شدیدم در ماه‌های اخیر شده است.
سرطان، بیماری خاص من نیست و بسیاری از هموطنانمان با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند و بسیاری از خانواده‌های ایرانی هم از دور یا نزدیک، یک بیمار اینچنینی داشته‌اند، بنابراین اگر بخواهم به موعظه برای بیماران سرطانی بپردازم کار درستی نیست.
تجربه‌ام می‌گوید در برابر بیماری‌های مهلک باید قوی بود و حواسمان باشد که خدا همیشه هست و آدمی باید بایستد و مقاومت کند و اگر این مقابله کردنمان با بیماری بدرستی انجام گیرد، نیمی از مسیر درمان را رفته‌ایم، بخصوص که در سال‌های اخیر و با پیشرفت پزشکی، داروهای موثری هم برای کنترل و توقف سرطان تولید شده است؛ بسیاری از این داروها به کشور ما هم می‌رسد، ولی به هر حال باید خدمات بیمه‌ای را آنقدر سامان داد که بیمه‌شدگان حتی یک ریال هم برای درمان سرطان نپردازند. البته که الان هم بیمه‌های تکمیلی بعد از ارائه فاکتورهای درمانی بخشی از هزینه‌ها را می‌پردازند، اما بهتر آن است بدون هرگونه کاغذبازی، کاری کرد که شهروندان بیمه شده حتی یک ریال هم بابت تأمین دارو و درمان نپردازند.
هزینه‌های درمان بیماران سرطانی واقعا بالاست و این هزینه‌ها برای من هم کمرشکن بوده است، اما باز هم جای خوشحالی است که بخشی از هزینه‌ها توسط بیمه تکمیلی ارائه شده از سوی خانه تئاتر و بخشی دیگر توسط صندوق حمایت از هنرمندان، تأمین شده است؛ اگر این حمایت‌ها هم نبود واقعا دوام آوردن در برابر این بیماری سخت بود. خوشحالم تا حد زیادی بر سرطان غلبه کردم و همین باعث شده اخیرا پیشنهادات بازیگری را هم با جدیت پیگیری کنم. حتی نام سرطان هم ترس و اضطراب را به عمق جان وارد می‌کند، ولی من سعی کردم نترسم و امیدم را یک لحظه از دست ندهم و خدایم را مدام به یاد آورم. زندگی، سخت است و اگر بیمار شویم این سختی دوچندان خواهد شد. به خاطر داشته باشیم خدا هوای بیماران را حتی بیشتر از آدم‌های سالم دارد چون از دیرباز گفته اند این ابتلائات خود نوعی آزمایش است؛ آزمایش اراده، آزمایش شجاعت و آزمایش خستگی‌ناپذیری! اگر روزی دچار بیماری مهلک شدیم، نترسیم و بکوشیم همه جانبه در برابرش بایستیم.

این مطلب را از دست ندهید:
از عوامل خطرساز سرطان سینه چه می دانید ؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24