امکان درمان کامل تومور حنجره در ایران وجود دارد

رئیس انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران با روش های پیشرفته ای که وجود دارد برای تومورهای حنجره درمان کامل انجام می گیرد و حتی بیمار صدای خود را می تواند داشته باشد.
دکتر مهدی خواجوی خاطرنشان کرد: در گذشته زمانی که بر اثر عفونت گوش، آسیب پایدار به گوش میانی وارد می‌شد، تمام گوش میانی توسط جراح تخلیه می‌شد و شنوایی افت بسزایی پیدا می کرد ولی امروزه با عمل های جراحی در صورتی که بیمار بموقع به متخصص مراجعه نماید، می تواند با درمان های ترمیمی نه تنها عفونت را کنترل کند بلکه شنوایی فرد را هم بهبود ببخشد.
وی افزود: همچنین در مورد تومورهای اعصاب شنوایی که داخل جمجمه قرار دارد در گذشته جراحی بسیار وسیع صورت می گرفت و آسیب جدی به اعصاب شنوایی و تعادلی و همچنین اعصاب صورت وارد می شد ولی امروزه با روش های محافظه کارانه بدون آسیب به نسوج و اعصاب دیگر داخل مغز تومور برداشته می شود و سلامتی فرد به دست می آید.
رئیس شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران گفت:  در مورد تومورهای حنجره اگر بیمار با توجه به علائم اولیه مراجعه کند، با روش های ساده معاینه در مطب بیماری تشخیص داده می شود و با روش های پیشرفته ای که وجود دارد برای تومورها درمان کامل انجام می گیرد و حتی بیمار صدای خود را می تواند داشته باشد. در مراحل پیشرفته نیز که حنجره به طور کامل برداشته می شود  با توجه به امکانات پیشرفته امروزی فرد قادر به تکلم و صحبت کردن است.  درمجموع در تمامی قسمت های جراحی های ناحیه گوش و گلو و بینی و سر و گردن با توجه به پیشرفت های امروزه در دنیا که در ایران هم امکانات آن وجود دارد ، قابل درمان می باشد؛ به خصوص روش های جراحی قاعده جمجمه به وسیله روش های آندوسکوپیک پیشرفته بدون نیاز به باز کردن قسمت های مهمی از صورت و جمجمه  انجام می شود و بیمار هم از نظر ظاهر  و هم عملکرد آسیب نمی بینند.
شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران۶ تا ۹ آذرماه سال جاری در مرکز همایش‌های رازی تهران با حضور صاحبنظران بین‌المللی و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور  برگزار می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید:
چگونه عوارض شیمی درمانی را کاهش دهیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24