ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

از سین سرطان تا سین سلامتی

سرطان | سرطان اصفهان | دکتر سرطان اصفهان | بهترین درمان سرطان | مطالب مفید سرطان

امروز : جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سلامت > انجام آزمایش ژنتیک برای سرطان

انجام آزمایش ژنتیک برای سرطان

با یک آزمایش ساده از سرطان فاصله بگیریم: اگر در خانواده ای ، میزان بروز سرطان بالا باشد، آن خانواده را پر خطر می نامند و همین خانواده ها هستند که باید آزمون های ژنتیکی انجام ...

با یک آزمایش ساده از سرطان فاصله بگیریم:

اگر در خانواده ای ، میزان بروز سرطان بالا باشد، آن خانواده را پر خطر می نامند و همین خانواده ها هستند که باید آزمون های ژنتیکی انجام دهند. فراوان ترین سرطان هایی که ممکن است دارای جزء ژنتیکی باشند عبارتند از سرطان پستان، تخمدان، پروستات و کولون و البته بسیاری از سرطان های دیگر نیز دارای منشا ژنتیکی می باشند.

پیش از انجام تست ژنتیک، باید همه اطلاعات لازم در مورد خانواده و سابقه طبی بیمار گرد آوری شود. در مورد سابقه شخصی و سابقه طبی خانواده با پزشک خود یا مشاور ژنتیک صحبت کنید. این کار کمک می کند تا احتمال بروز سرطان را بهتر درک کنید. هر نوع پرسشی دارید و نیز در مورد دغدغه های خود در مورد تست ژنتیک با پزشک خود سخن بگوئید. همچنین ، بر حسب نتایج به دست آمده از آزمون ، درباره کارهایی که باید انجام دهید با پزشک خود سخن بگوئید.

در صورتیکه نتیجه آزمایش ژنتیک مثبت باشد ، باید در مورد احتمال خطر اختصاصی سرطان با فردی خبره سخن بگوئید. از منافع انجام آزمون ژنتیک آن است که می توان با مداخله زود رس، احتمال بروز و توسعه سرطان را کاهش داد و نیز

  • برای تشخیص زودتر سرطان و افزودن طول عمر، آزمون های غربالگری بیشتر انجام داد.
  • از راهکارهای پیشگیری شامل تغییر مثبت در شیوه زندگی استفاده کرد.
  • برای استفاده از روش های درمانی مختلف با فراغ بال تصمیم گیری کرد مثلاً برداشتن پیشگیرانه سینه یا برداشتن تخمدان ها در خانم های پر خطر از نظر سرطان تخمدان یا پستان.

حوزه بررسی ژن ها برای پیش بینی سرطان هر لحظه در حال توسعه است .طب اکنون در آغاز راه است اما برای آنکه بتوان با ژن ها، احتمال بروز سرطان را پیش بینی کرد چیزی نمانده است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید