ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

از سین سرطان تا سین سلامتی

امروز : چهارشنبه, ۲ مرداد , ۱۳۹۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / سرطان ها, سلامت > اگر می‌خواهید سرطان نگیرید وزن خود را کم کنید

اگر می‌خواهید سرطان نگیرید وزن خود را کم کنید

دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی  گفت: متاسفانه جامعه ما به سمت کم تحرکی، پرخوری و در نتیجه افزایش وزن در حال حرکت است به طوری که حدود نیمی از جمعیت مردان و زنان ایرانی اضافه ...

دبیر انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی  گفت: متاسفانه جامعه ما به سمت کم تحرکی، پرخوری و در نتیجه افزایش وزن در حال حرکت است به طوری که حدود نیمی از جمعیت مردان و زنان ایرانی اضافه وزن دارند.

دکتر حسین فودازی با بیان اینکه  ۳۰ درصد از سرطان ها با چاقی در ارتباط هستند، افزود: شواهد موجود حاکی از آن است که حفظ وزن مناسب بدن در پیشگیری از سرطان مهم بوده و حتی در روند بهبود بیماران مبتلا به سرطان تأثیرگذار است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شواهد قوی در زمینه رابطه بین اضافه وزن بیش از اندازه و خطر ابتلا به ۱۱ نوع سرطان شامل سرطان روده بزرگ،‌ راست روده، دهانه رحم، سینه،‌ تخمدان،‌ کلیه، ‌لوزالمعده، معده، ‌سیستم مجاری صفراوی و برخی از سرطانهای مری و مغز استخوان وجود دارد.
دکتر فودازی  رعایت سبک زندگی سالم را در ایجاد یک وزن متعادل مهم ارزیابی کرد و  گفت: به افراد با وزن بالا توصیه می‌شود در سبد غذایی خود میزان مصرف چربی، گوشت قرمز، قندها و مواد غذایی با کربوهیدرات‌های بالا را کاهش دهند  چرا که از نظر علمی ثابت شده است مصرف زیاد گوشت قرمز باعث بروز سرطان های روده بزرگ و پستان و مصرف بیش از حد چربی عامل ایجاد سرطان های رحم، پستان و پروستات است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید