بهبود طول عمر در سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات |

درمان سرطان پروستات

Apalutamide Plus ADT باعث بهبود طول عمردر سرطان پروستات متاستاتیک حساس به هورمون درمانی می‌شود

 

به گزارش ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی ، بر اساس آخرین تحلیل آزمایش TITAN در سرطان‌های دستگاه ادراری مجاری ادرار ۲۰۲۱ ASCO، این نتایج توسط Kim Chi، MD، FRCPC، BC Cancer و Vancouver Prostate Center، کانادا ارائه شده است.

آزمایش فاز ۳ TITAN افزودن آپالوتامید به ADT را در سرطان پروستات حساس به هورمون درمانی ارزیابی کرد و در مجموع ۱۰۵۲ بیمار بصورت اتفاقی ١:١، برای دریافت آپالوتامید یا دارونما به همراه ADT، انتخاب شدند.

دکتر chi در این رابطه توضیح داد: تجزیه و تحلیل اولیه که ما در سال ۲۰۱۹ گزارش کردیم، پس از پیگیری متوسط ۲۲/۷ ماهه انجام شد. RPFS و بقا به طور کلی از نظر آماری از پیشرفت خوبی برخوردار بودند.

وی ادامه داد: در آن زمان مطالعه TITAN به توصیه کمیته مستقل نظارت بر داده‌ها متوقف شد؛ این امر به ۳۹.۵ درصد از بیمارانی که با دارونما پیشرفت نکرده اند، اجازه عدم استفاده از آپالوتامید را می‌دهد، این تجزیه و تحلیل نتایج نهایی کارایی و ایمنی حاصل از آزمایش TITAN را گزارش می‌کند.

پیگیری متوسط ۴۴ ماه بود و در مجموع ۴۰۵ رویدادمربوط به بقا رخ داده است.

پس از متوقف شدن، ۲۰۸ بیمار که دارونما دریافت می‌کردند از آپالوتامید عبور کردند.

مدت زمان متوسط درمان برای گروه آپالوتامید ۳۹.۳ ماه، برای گروه دارونما ۲، بیست ماه بوده.
آپالوتامید با بقای بیشتر در مقابل دارونما همراه بود، میزان بقا در ۴۸ ماهگی با آپالوتامید ۶۵ درصد در مقابل ۵۲ درصد با دارونما بود.

این مطلب را از دست ندهید:
خطراتی پنهان در گوشه و کنار خانه که سلامتی ما را تهدید می کند !

در نتیجه، تجزیه و تحلیل نهایی TITAN، با تقریباً ۴ سال پیگیری متوسط و تقریباً ۴۰ ٪ از بیماران در گروه دارونما برای دریافت آپالوتامید، در ادامه سود در بقای کلی را با افزودن آپالوتامید به ADT برای یک جمعیت گسترده‌ای از بیماران مبتلا به سرطان پروستات حساس به هورمون درمانی متاستاتیک است، نتیجه گیری دکتر chi. – ژانل بردلی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ