ناحیه اصلی منو
ناحیه منو
امروز : پنجشنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / تشخیص سرطان, سرطان > تشخیص سرطان با نمونه‌برداری تنفسی

تشخیص سرطان با نمونه‌برداری تنفسی

محققان با استفاده از تکنولوژی جدیدی از نمونه‌برداری تنفسی، به دنبال تشخیص سرطان‌های مختلف هستند. تکنولوژی جدیدی از نمونه‌برداری تنفسی برای یک آزمایش بالینی در انگلستان راه‌اندازی شد. هدف از این کار، جمع‌آوری بیش از ۱۵۰۰ ...

محققان با استفاده از تکنولوژی جدیدی از نمونه‌برداری تنفسی، به دنبال تشخیص سرطان‌های مختلف هستند.
تکنولوژی جدیدی از نمونه‌برداری تنفسی برای یک آزمایش بالینی در انگلستان راه‌اندازی شد. هدف از این کار، جمع‌آوری بیش از ۱۵۰۰ نمونه تنفسی مختلف از بیماران سرطانی است تا چگونگی عملکرد دستگاه جدید نمونه‌برداری تنفسی ارزیابی شود.
در سال‌های اخیر شاهد دستگاه‌های تشخیصی امیدوارکننده «الکل‌سنجی تنفسی» بودیم که با استفاده از یک دستگاه دستی آنفولانزا را از یک مورد پیچیده‌تر مالاریا شناسایی می‌کند. بنابراین دانشمندان امیدوار هستند تا بیماری‌های دیگری را از طریق تنفس تشخیص دهند.
این آزمایش بالینی جدید امیدوار است تا مولکول‌هایی به نام «ترکیبات آلی فرار» که می‌توانند با حضور سرطان‌های خاص مرتبط باشند را تشخیص دهد.
طبق فرضیه‌هایی، هنگامی که فرد به بیماری مبتلا می‌شود، متابولیسم بدن او مختل شده و سلول‌ها الگوهای متفاوت و منحصربفردی از ترکیبات عالی تولید می‌کنند. این ترکیبات در یک نمونه ۱۰ دقیقه‌ای از نفس بیمار قابل تشخیص هستند.

این مطلب را از دست ندهید:
سرطان معده، علائم و نشانه ها
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید

به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ