جزئیات تعرفه های پزشکی سال ۱۴۰۰

دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور و ریاست انجمن صنفی پزشکان اصفهان از افزایش ۲۸.۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی بخش خصوصی خبر داد. دکتر محسن مصلحی دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی  در خصوص جزئیات تعرفه های پزشکی سال ۱۴۰۰ گفت: پشنهاد […]

دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور و ریاست انجمن صنفی پزشکان اصفهان از افزایش ۲۸.۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی بخش خصوصی خبر داد.

دکتر محسن مصلحی دبیر شورای عالی سازمان نظام پزشکی کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی  در خصوص جزئیات تعرفه های پزشکی سال ۱۴۰۰ گفت: پشنهاد سازمان نظام پزشکی کشور برای افزایش تعرفه‌های بخش خصوصی پزشکی در سال ۱۴۰۰ حداقل ۵۵ درصد به صورت کلی بود. البته پیشنهاد افزایش حداقل ۵۵ درصدی تعرفه‌های با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی و اجتماعی جامعه بوده است.

وی افزود: با توجه به نرخ ارز، تورم افسار گسیخته موجود و هزینه‌های دیگر از جمله افزایش حقوق و دستمزد ۵۰ درصدی در سال ۱۴۰۰ صورت گرفت و درآمد مراکز تشخیصی و درمانی در یک سال اخیر به دلیل شیوع کرونا کاهش شدید پیدا کرده و از طرفی هزینه‌های این مراکز هم افزایش چشمگیری داشته، ارائه خدمات پزشکی برای این مراکز بسیار دشوار خواهد بود.

ریاست انجمن صنفی پزشکان اصفهان ادامه داد: شورای عالی بیمه سلامت به جای ۵۵ درصد، ۲۸.۵ درصد افزایش را تصویب کرد که هیئت وزیران هم این عدد را تصویب و ابلاغ کرد.

مصلحی ادامه داد: این عدد به صورت گلوبال است و افزایش خدمات در آن ۳۰ درصد ویزیت، ۳۰ درصد هتلینگ، ۲۷ درصد جزء حرفه ای، ۳۵ درصد جزء فنی هشتگ دار، ۲۵ درصد جزء فنی بدون هشتگ، ۳۵ درصد خدمات دندان پزشکی، ۱۵ درصد دارو، ۳۵ درصد تجهیزات پزشکی، ۵۰ درصد پزشک خانواده شهری و ۲۵ درصد پزشک خانواده روستایی در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای عالی نظام پزشکی افزود: شورای عالی نظام پزشکی در پیشنهادات خود غیر از پیشنهاد حداقلی ۵۵ درصد افزایش تعرفه، نکات دیگری را نیز مورد تاکید قرار داد از جمله اینکه باید قیمت تمام شده خدمات هر سال توسط شورای عالی بیمه سلامت محاسبه و ابلاغ شود تا مشخص باشد تفاوت تعرفه ابلاغی با قیمت تمام شده خدمات چه میزان است.

وی با اشاره به نوسانات قیمت ارز گفت: اینکه سالانه یک بار تعرفه‌ها محاسبه و اعلام می‌شود کار درستی نیست و با واقعیت‌ها تطابق ندارد و می‌بایست پیشبینی این را کرد که وقتی نوسانات شدید ارز داریم تعرفه خدمات هم به همان نسبت تغییر پیدا کند.

مصلحی در پایان گفت: لزوم حمایت‌های بیمه ای، مالیاتی و بانکی از جامعه پزشکی بالاخص با وضعیت خاص کرونا مورد تاکید سازمان نظام پزشکی کشور قرار گرفت و امیدواریم که جامعه پزشکی علی رغم مشکلاتی که وجود دارد با از خود گذشتگی و فداکاری‌هایی که چه در زمان جنگ تحمیلی چه در مبارزه با کرونا داشتند انشالله در این دوران هم بتوانند بار سنگین سلامت را با بهترین شکل به سرمنزل مقصود برسانند و خدمات مناسبی را به مردم ارائه دهند، اما توقع این است که سیاست گزاران و تصمیم گیران واقعیت‌ها را در نظر گرفته و توجه ویژه‌ای به حل مشکلات جامعه پزشکی داشته باشند.

 

انتهای پیام/