درمان سرطان پستان و ارتباط آن با مصرف پایین ویتامین B

تحقیقات نشان می‌دهد دریافت ویتامین‌های B۲، B۳، B۵ و B۸ در طی شیمی درمانی و بعد از آن در مقایسه با قبل از درمان کاهش می‌یابد.

به گزارش ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی، سرطان پستان ۱۶ درصد از کل سرطان‌های زنان را تشکیل می‌دهد. سو تغذیه ممکن است باعث افزایش مرگ و میر و خطر ابتلا به بیماری شود و روند بهبود سرطان را طولانی کند.

بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند، اغلب عوارض جانبی مانند سیری زودرس، بیزاری از غذا، از دست دادن بویایی، از دست دادن چشایی و حالت تهوع را تجربه می‌کنند که از مصرف کافی غذا جلوگیری می‌کند.
مطالعات قبلی نشان داده است که مصرف ویتامین‌های خاص در رژیم غذایی در زنان مبتلا به سرطان پستان که تحت شیمی درمانی هستند کاهش می‌یابد. یک مطالعه مشاهده کرد که دریافت ویتامین‌های A، B۳ و B۶ کمتر از مقدار توصیه شده است. مطالعه دیگر، دریافت ناکافی ویتامین‌های B۱، B۲، B۳، B۶ و C در رژیم غذایی را تشخیص داده است.

مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی اخیراً یک نظرسنجی منتشر کرده است که تأثیر درمان سرطان پستان بر مصرف رژیم غذایی را ارزیابی می‌کند. محققان از زنان مبتلا به سرطان پستان غیر تهاجمی تحت شیمی درمانی برای ۳ روز متوالی قبل، حین و بعد از درمان بررسی کردند.

یک برنامه رایانه‌ای ارزش غذایی غذا را با توجه به ۱۳ ویتامین A، B۱، B۲، B۳، B۵، B۶، B۸، B۹، B۱۲، C، D، E و K ارزیابی کرد.

با تجزیه و تحلیل مشخص شد که دریافت ویتامین‌های B۲، B۳، B۵ و B۸ در طی شیمی درمانی و بعد از آن در مقایسه با قبل از درمان کاهش می‌یابد.

تجزیه و تحلیل جداگانه نشان داد که در طول و بعد از درمان، خطر کمبود ویتامین B۵، B۸ و B۱۲ امکان پذیر است.
زنانی که مقدار متوسط پیش بینی شده ویتامین مورد نیاز را دریافت نکرده بودند، در طول درمان و حتی بعد از درمان کاهش بیشتری را تجربه کردند.

آیا این کاهش مصرف ویتامین مهم است؟ آیا بیماران به مکمل غذایی نیاز دارند؟

نویسندگان اظهار داشتند که مصرف کم رژیم غذایی لزوما به معنی ناکافی بودن سطح ویتامین در بدن نیست. جذب و فراهمی زیستی ویتامین از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ بنابراین، نمونه‌های خون نشانگر بهتری برای سوتغذیه است.
قبل از توصیه پزشکان به بیماران برای مصرف مکمل‌های ویتامین بدون نسخه، بیماران نیاز به ارزیابی کامل دارند. کمبود یک عنصر درشت مغذی می‌تواند مضر باشد، حتی داشتن بیش از حد نیز همینطور است.
گاهی اوقات مشاوره تغذیه‌ای در مورد تنظیمات رژیم غذایی ممکن است کافی باشد.

 

بیشتر بخوانید:

درمان سرطان پستان در مردان
سرطان متاستاتیک پستان