ناحیه اصلی منو
ناحیه منو
امروز : پنجشنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / پیشگیری از سرطان, تشخیص سرطان, سرطان, سرطان دهانه رحم - Cervical > دستیابی به دانش تولید کیت تشخیص سرطان دهانه رحم

دستیابی به دانش تولید کیت تشخیص سرطان دهانه رحم

پژوهشگران شرکت یاخته فناور اصفهان به دانش تولید کیت تشخیص سرطان دهانه رحم تک مرحله‌ای یا همان "لیکوئید بیس سیتولوژِی دست یافتند. دستیابی به دانش تولید کیت تشخیص سرطان دهانه رحمبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ ...

پژوهشگران شرکت یاخته فناور اصفهان به دانش تولید کیت تشخیص سرطان دهانه رحم تک مرحله‌ای یا همان “لیکوئید بیس سیتولوژِی دست یافتند.
دستیابی به دانش تولید کیت تشخیص سرطان دهانه رحمبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ مدیرعامل شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان، دستیابی به این دانش را راهکاری ساده و دقیق برای تشخیص ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV دانست و افزود: ، اگرچه دلیل قطعی بروز سرطان رحم، به عنوان دومین سرطان شایع در میان زنان، همچنان در پرده ابهام قرار دارد، چک‌آپ سالانه و تست پاپ‌اسمیر از احتمال ابتلا به این بیماری و پیشرفت آن جلوگیری می‌کند.
مهدی ابطحی افزود: کیت لیکوئید بیس سیتولوژِی برای تشخیص HPV با فرمولاسیون جدید و متفاوتی تولید شده و نمونه‌گیری با این کیت به سادگی و در یک مرحله، امکان تشخیص سرطان دهانه رحم را فراهم خواهد کرد.
وی گفت: این محصول فناور برخلاف موارد مشابه دیگر، تک محلوله بوده و نیاز به محلول پاک کننده و لایه‌ساز ندارد و تنها با یک بار سانتریفیوژ، مرحله سلولی آن جدا می‌شود.
مدیرعامل شهرک علمی وتحقیقاتی اصفهان افزود: با دستیابی به این روش علاوه بر تسهیل مراحل نمونه‌گیری، امکان جلوگیری از رشد قارچ و میکروب در محلول نمونه فراهم شده است.
مهدی ابطحی گفت: این دانش بومی در مقایسه با نمونه‌های خارجی، قیمت تمام شده پایین‌تری دارد و به صورت دستی و دستگاهی قابل استفاده است.
وی افزود: شرکت یاخته فناور اصفهان تولید کننده کیت لیکوئید بیس سیتولوژِی از شرکت‌های مستقر در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان  سال ۹۴ در زمینه تولید کیت‌های آزمایشگاهی، محیط کشت‌های سلولی، دارویی و بیوتکنولوژی فعال است.

این مطلب را از دست ندهید:
اختلال در تشخیص سرطان با نفوذ یک بدافزار
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید

به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ