ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

از سین سرطان تا سین سلامتی

سرطان | سرطان اصفهان | دکتر سرطان اصفهان | بهترین درمان سرطان | مطالب مفید سرطان

امروز : پنجشنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار حوزه سلامت, سلامت > سالانه ۵ هزار بیمار سرطانی به جمعیت بیماران آذربایجان غربی اضافه ‌می‌شوند

سالانه ۵ هزار بیمار سرطانی به جمعیت بیماران آذربایجان غربی اضافه ‌می‌شوند

آذربایجان غربی در قریب به اتفاق شاخص‌های توسعه در رتبه‌های آخر کشور است اما در ابتلا به انواع سرطان‌ها جایگاه‌های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده است. به‌تازگی آذربایجان غربی جزو استان‌های ایستاده در ...

آذربایجان غربی در قریب به اتفاق شاخص‌های توسعه در رتبه‌های آخر کشور است اما در ابتلا به انواع سرطان‌ها جایگاه‌های اول تا چهارم را به خود اختصاص داده است.
به‌تازگی آذربایجان غربی جزو استان‌های ایستاده در رتبه‌های نخست ابتلا به انواع بیماری‌های سرطانی اعلام شده و این در حالی است که در سال‌های اخیر ادعا شده است این استان جهش قابل ملاحظه‌ای در شاخص‌های توسعه سلامت داشته بنابراین در گزارش تحلیلی و مستند پیش رو به ابعاد مختلف این موضوع پرداخته شده است.
بنا بر اعلام سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی تا پایان نیمه نخست امسال تعداد ۹۷ موسسه درمانی فعال شامل بیمارستان و زایشگاه در سطح استان وجود داشته که تعداد تخت فعال این بیمارستان‌ها تا انتهای شش ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۲۳۰ تخت بوده است.
در این میان ضریب اشغال تخت فعال ۷۲.۱۶ درصد در همین بازه زمانی بوده که نسبت به بازه زمانی سال قبل قریب به ۷ درصد کاهش داشته است.
خوب است بدانید بر اساس اعلام سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی تعداد مستمری بگیران تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تا پایان نیمه نخست امسال از یک‌صد هزار نفر گذشته و به عدد قابل توجه ۱۰۰ هزار و ۸۸۵ نفر رسیده است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید