جراحی راه نجات سرطان پستان متاستاتیک

پرتو درمانی | جراحی راه نجات سرطان پستان متاستاتیک

جراحی ممکن است در برخی از سرطان های متاستاتیک پستان به نفع زنده ماندن باشد

طبق تحقیقات کالج پزشکی پن ایالتی و موسسه سرطان پن ایالتی ، جراحی علاوه بر درمان هایی مانند شیمی درمانی و پرتودرمانی ، ممکن است طول بقا را در بیماران مبتلا به سرطان پستان متاستاتیک افزایش دهد. آنها نزدیک به ۱۳۰۰۰ بیمار مرحله چهار سرطان پستان را مطالعه کردند و دریافتند که کسانی که علاوه بر سایر روش های درمانی خود، جراحی کرده اند ، نسبت به کسانی که فقط سایر درمان ها را دارند ، از مزیت بقا برخوردار هستند.

مرحله چهار سرطان پستان ۶٪ موارد تازه تشخیص داده شده سرطان پستان را تشکیل می دهد. درمان سیستمیک ، که ممکن است شامل درمان هایی مانند شیمی درمانی ، هورمون درمانی و ایمنی درمانی باشد ، به طور معمول بخشی از برنامه های درمانی برای بیماران است. مزایای جراحی برای حذف سرطان اولیه پستان در حال حاضر فقط برای تسکین علائم سرطان پستان پیشرفته مانند درد و خونریزی توصیه می شود.

جراحی استاندارد مراقبت از برخی دیگر از انواع سرطان است که از محل مبدا به قسمت دیگری از بدن گسترش یافته است که به عنوان سرطان متاستاتیک شناخته می شود. دکتر کلی استال ، رزیدنت جراحی و نویسنده اصلی مطالعه منتشر شده در Annals of Surgical Oncology ، گفت که مطالعات قبلی ارزیابی مداخلات جراحی برای سرطان پستان متاستاتیک نتایج متناقضی داشته است که منجر به عدم توافق بین پزشکان و محققان شده است.

استهل گفت: “نتایج آزمایشات قبلی ارزیابی مزیت جراحی در بیماران مبتلا به سرطان پستان متاستاتیک، به دلیل تعداد کم شرکت کنندگان، یا اینکه بیماران شیمی درمانی یا سایر روشهای درمانی سیستمیک را دریافت نمی کردند ، مورد سوال قرار گرفته است.” وی افزود: “ما احساس کردیم که عامل اصلی دیگری که در آن مطالعات از دست رفته است، این بود که ؛آیا جراحی بر میزان بقا زیرگروه بیولوژیک سرطان پستان تاثیر گذار است؟ .”

استال با دکتر Daleela Dodge و Chan Shen برای شناسایی ۱۲،۸۳۸ بیمار مبتلا به سرطان پستان از پایگاه ملی سرطان از سال ۲۰۱۰-۲۰۱۵ و اینکه آیا سلولهای سرطانی این بیماران دارای یک پروتئین تقویت کننده رشد به نام HER2 (که میتواند رشد سرطان را کنترل کند) و گیرنده های هورمون برای استروژن و پروژسترون بودند ، همکاری کردند. محققان گفتند که دانستن این خصوصیات زیرگروه بیولوژیکی سرطان می تواند به تعیین برنامه های درمانی موثر کمک کند.

استال بیمارانی را مطالعه کرد که یا درمان سیستمیک را به تنهایی انجام می دادند ، یا سیستمی درمانی و جراحی داشتند ، یا سیستمی درمانی ، جراحی و پرتوی داشتند. وی و همکارانش سپس ارزیابی کردند که آیا برخی از زیرگروههای بیولوژیک و زمان شیمی درمانی با مزایای بقا ارتباط دارد یا خیر.

داج ، استادیار جراحی و علوم انسانی گفت: “ما ارزیابی کردیم که آیا وضعیت هورمون در مزایای جراحی بیماران مبتلا به سرطان پستان تاثیر گذار است؟” “برخی از انواع سرطان پستان ، به ویژه منفی سه گانه ، که سرطان گیرنده هورمون و HER2 منفی است ، خیلی به درمان پاسخ نمی دهند. بنابراین هدف ما این بود که ببینیم آیا جراحی در سرطان های متاستاتیک پستان که پاسخگوی درمان هستند ، تفاوتی ایجاد می کند یا خیر. “

محققان بیمارانی را که در طی شش ماه پس از تشخیص فوت نکردند ، برای اطمینان از بررسی سرطانهای پاسخگو به درمان ، حذف کردند. آنها دریافتند که بیماران با مداخله جراحی در مقایسه با بیمارانی که برنامه های درمانی دیگری دارند ، طول عمر بیشتری دارند. بیمارانی که سرطان آنها HER2 مثبت بود ، به خصوص وقتی که برنامه درمانی آنها شامل جراحی بود ، بقای طولانی مدت داشتند.

استال و همکارانش در ادامه بیمارانی را که تحت عمل جراحی قرار گرفتند بررسی کردند که آیا دریافت شیمی درمانی قبل یا بعد از جراحی بر طول عمر آنها تأثیری داشته است. آنها دریافتند که صرف نظر از گیرنده هورمون یا وضعیت HER2 ، بیمارانی که تحت درمان سیستمیک – از جمله شیمی درمانی و درمان های هدفمند – قبل از جراحی قرار گرفتند تمایل به زندگی طولانی تر از کسانی دارند که قبل از درمان سیستمیک جراحی کرده اند.

پرتو درمانی |جراحی راه نجات سرطان پستان متاستاتیک

“ما نه تنها متوجه شدیم که عمل جراحی برای بیماران مبتلا به سرطان پستان متاستاتیک پاسخگو به درمان مفید است ، همچنین دریافتیم که انجام شیمی درمانی قبل از این عمل جراحی بیشترین مزیت زنده ماندن را در بیماران با HER2 مثبت و گیرنده های استروژن و پروژسترون داشته است.”

محققان گفتند که برای تأیید نتایج آنها می توان از آزمایش های تصادفی و کنترل شده ارزیابی نقش جراحی پس از درمان سیستمیک در جمعیتی کوچکتر با سرطان های حداقل متاستاز استفاده کرد ، اما مقاومت بیمار در برابر تصادفی سازی در آزمایشاتی از این دست منجر به تضعیف عملکرد مطالعه شده است. بنابراین ، آنها پزشکان کلینیک را تشویق می کنند تا شواهد موجود در دنیای واقعی را ارزیابی کنند ، از جمله مطالعه خود ، برای انتخاب روش درمانی مناسب برای بیماران مبتلا به سرطان پستان متاستاتیک.

استال گفت: بیماران سرطان پستان مرحله چهار که به درمان سیستمیک پاسخ می دهند ، می توانند بدون توجه به زیرگروه بیولوژیکی خود ، از جراحی بهره مند شوند.

تهیه توسط زاخاری سوگر ، دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا

 

این مطلب را از دست ندهید:
نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان کاهش یافته است؟

شیمی درمانی 

پرتو درمانی 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24