مکملی برای افزایش ایمنی بدن در برابر سلول های سرطانی

پرتودرمانی |افزایش ایمنی بدن در برابر سرطان با مکمل 

افزایش ایمنی بدن در برابر سرطان با مکمل 

بر اساس مطالعه‌ای در زمینه‌ی سرطان کشف شد، تنها یک ماده مغذی می‌تواند سلول های سرطانی که محیط داخلی لنفوسیت‌ها را تخریب می‌کند، از بین ببرد.
به گزارش ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی ، عوامل استرس‌زا، ژنراتور‌های قدرت بدن را مختل می‌کنند و سلول‌ها را به سوی فرسودگی ترمینال‌ها هل می‌دهند. در ادامه گزارش درباره‌ی مکمل تغذیه‌ای خواهیم نوشت که ثابت شده به ایمنی بدن در برابر سلول‌های سرطانی کمک بسیاری می‌کند.

۱. این مطالعه، به سرپرستی لودویگ لوزان، عضو پینگ چیه هو، کشف کرد یک مکمل تغذیه‌ای که به طور گسترده در دسترس است به نام نیکوتینآمید ریبوساید کمک می‌کند تا سلول‌های سرطانی بر اختلال عملکرد میتوکندری غلبه کنند و توانایی خود را برای حمله به تومور‌ها حفظ کنند.

۲. لوزان می‌گوید: «گلبول‌های سفید در اصل باید با شدت به سلول‌های سرطانی حمله کنند؛ اما اغلب این رفتار را نمی‌بینیم. چرا سربازان سیستم ایمنی بدن هنگام ورود به میدان جنگ تومور آسیب پذیر هستند؟ مطالعه ما درک مکانیستی از اینکه چرا این اتفاق می‌افتد را فراهم می‌کند و یک استراتژی احتمالی را برای جلوگیری از اثری که می‌تواند به سرعت در کارآزمایی‌های بالینی ارزیابی شود، پیشنهاد می‌کند».

پرتودرمانی | مکملی برای افزایش ایمنی بدن در برابر سرطان

۳. وقتی سلول‌ها دچار کمبود اکسیژن و مواد مغذی مانند مواد قندی شوند، تبدیل به سلول‌های سرطانی و تومور می‌شوند. حالا سلول‌ها برای جلوگیری از این اتفاق فرآیند‌های متابولیک خود را به وسیله‌ی ساخت میتوکندری بیشتر و سوزاندن ذخایر چربی برای جبران تنظیم می‌کنند؛ ولی پس از مدتی میتوکندری‌ها و مانند باتری‌های قدیمی فاقد ولتاژی که اندامک‌ها برای تولید انرژی نیاز دارند، می‌شوند.

۴. کار مشترک انجام شده توسط محققان دیگر در مطالعه فعلی، نشان داده است که آنالوگ شیمیایی ویتامین B۳ یا نیاسین (محلول در آب)، میتوفاگی را افزایش دهد و تناسب اندام میتوکندری را در انواع سلول‌ها بهبود بخشد. منبع غذایی ویتامین B۳ عبارت است از گوشت سینه مرغ، ماهی تن، بوقلمون، ماهی سالمون، ماهی کولی، گوشت گاو، بادام زمینی، آووکادو، برنج سبوس دار یا برنج قهوه‌ای.

بیشتر مطالعه کنید : 

این مطلب را از دست ندهید:
ارتباط بهبود آسیب مغزی با گلیوبلاستوما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24