فاصله‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین سلاح برای مبارزه با کرونا

فاصله‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین سلاح برای مبارزه با کرونا

فاصله‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین سلاح برای مبارزه با کرونا

رئیس مرکز بیماری‌های واگیر گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین سلاح ما برای مبارزه با کروناست.

به گزارش خبرنگار ماهنامۀ از سین سرطان تا سین سلامتی، سعید نمکی، وزیر بهداشت، در جلسۀ ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس‌جمهوری اظهار کرد: در تمام مدت تعطیلات من و همکارانم درصدد بودیم طرح جدیدی با عنوان فاصله‌گذاری هوشمند تدوین کنیم که با رعایت دستورالعمل‌ها، به‌خصوص برای بخش‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی ضروری، اجرایی شود. امیدواریم بتوانیم با اجرای گام دوم، فعالیت‌های ضروری اقتصادی کشور را استمرار بخشیم.

وی افزود: مناطق کشور را به بخش‌های سفید، زرد، نارنجی و قرمز تقسیم‌بندی کردیم و براساس همین تقسیم‌بندی‌ها، مقرر شد فازبندی آغاز شود. همکاران ما پروتکل‌های لازم را برای تمام صنوف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تدوین کردند و برای اولین بار در سایت وزارت بهداشت قرار دادند.

وضعیت تهران بسیار نگران‌کننده است

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز بیماری‌های واگیر گفت: وضعیت بیماری در کشور یکسان نیست. براساس آمار، آذربایجان شرقی جزو استان‌های پرخطر است و انتظار داریم که موارد ابتلا در روزهای آینده در آن افزایش یابد. همچنین آذربایجان غربی، اردبیل، البرز و اصفهان استان‌هایی هستند که موارد ابتلا در آن‌ها رو به افزایش است، چراکه در تعطیلات نوروزی پرسفر و مهان‌پذیر بودند.

این مطلب را از دست ندهید:
برای کاهش احتمال سرطان تخمدان این کارها را انجام دهید

وی افزود: استان ایلام و بوشهر کمترین احتمال افزایش موارد بیماری را دارد، اما وضعیت تهران بسیار نگران‌کننده است.

رئیس مرکز بیماری‌های واگیر تصریح کرد: استان مازندران بیشترین فشار را به ما وارد آورده، زیرا میزان ابتلا در آن با شیب تند، افزایش پیدا کرده است، اما امیدواریم بسیاری از استان‌ها وضعیتشان تثبیت شود.

وی افزود: یکی از کارهای خوب ما در کاهش موارد ابتلا تعطیلی دانشگاه‌ها و مدارس بوده و با چند اقدام وضع ما را بهبود داده است. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها بیشترین تأثیر را در کنترل بیماری داشته است.

رئیس مرکز بیماری‌های واگیر بیان کرد: کاهش ساعت ادارات و طرح بسیج ملی کمک بزرگی به کنترل بیماری کرده، اما متأسفانه سفرهای نوروزی میزان ابتلای ما را آهسته افزایش داده است.

گویا گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد ایران موفق‌تر از سایر کشورها عمل کرده است. فاصله‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین سلاح مبارزه با کروناست. تعطیلی مدارس نیز موارد ابتلای ما را کاهش داده و بهتر است این برنامه را ادامه بدهیم.

از سین سرطان تا سین سلامتی

پرتو درمانی و شیمی درمانی

لینک های مفید:

علمی ترین و جدید ترین مطلب در زمینه پرتو درمانی

علمی ترین و جدید ترین مطلب در زمینه شیمی درمانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24