ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

از سین سرطان تا سین سلامتی

سرطان | سرطان اصفهان | دکتر سرطان اصفهان | بهترین درمان سرطان | مطالب مفید سرطان

امروز : جمعه, ۲۲ فروردین , ۱۳۹۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / اخبار حوزه سلامت, سرطان ها, سلامت > نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان کاهش یافته است؟

نرخ مرگ و میر ناشی از سرطان کاهش یافته است؟

طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا (ACS)، از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۶ مرگ و میر سرطانی ایالات متحده به طور پیوسته در حدود ۱٫۵ درصد در سال کاهش یافته است و در طول ۲۵ سال گذشته ...

طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا (ACS)، از سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۶ مرگ و میر سرطانی ایالات متحده به طور پیوسته در حدود ۱٫۵ درصد در سال کاهش یافته است و در طول ۲۵ سال گذشته به طور کلی کاهش ۲۷ درصدی داشته است.
به گزارش «شیعه نیوز»، اگر چه کاهش مداوم میزان مرگ و میر ناشی از سرطان، خبر خوبی است، اما خبر بد این که نابرابری ها، به ویژه در میان افرادی که در وضعیت اجتماعی و اقتصادی پایینی هستند در حال افزایش است
افرادی که در جوامع فقیر زندگی می کنند، در معرض بار بیشتری از سرطان های قابل پیشگیری هستند.
کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان عمدتا به دلیل کاهش مصرف سیگار (که باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان ها، به ویژه سرطان ریه می شود)، و همچنین پیشرفت های تشخیص زودهنگام و درمان سرطان، گزارش می شود .
به عنوان مثال، میزان مرگ و میر سرطان ریه در مردان بین سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۶ ۴۸ درصد کاهش یافته است. و در سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۶ در میان زنان ۲۳ درصد بوده است. در سالهای ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۶، میزان مرگ و میر زنان مبتلا به سرطان سینه ۴۰ درصد کاهش داشته است. مرگ و میر سرطان پروستات در سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۶ در مردان ۵۱ درصد کاهش یافته است.
با این حال، میزان ابتلا به سرطان های دیگر در سال های اخیر افزایش یافته است، از جمله سرطان آندومتر (سرطان رحم) که ۲٫۱ درصد در سال از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ افزایش یافته و سرطان پانکراس که ۰٫۳ درصد در سال افزایش یافته است در میان این مردان در طول این دوره مشابه. میزان مرگ و میر سرطان کبد نیز از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ ۱٫۲ درصد در میان مردان و ۲٫۶ درصد در سال در میان زنان افزایش یافته است.

 

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید