هدف درمانی سرطان معده

شیی درمانی | هدف درمانی سرطان معده

هدف درمانی جدید برای سرطان معده مشخص شده است

محققان WEHI یک تنظیم کننده کلیدی مولکولی را شناسایی کرده اند که در پیشرفت و شیوع سرطان معده نقش دارد و این یک روش جدید بالقوه برای درمان این بیماری ویرانگر است.

این تیم کشف کرد که حذف پروتئین سیگنالینگ التهابی TNF در یک مدل آزمایشگاهی از پیشرفت سرطان های معده در مرحله اولیه به مرحله شدیدتر جلوگیری می کند که درمان آن در انسان بسیار دشوار است. این کشف نشان می دهد که سرطان های معده ممکن است به داروهایی که TNF را مهار می کنند پاسخ دهند. نکته قابل توجه ، داروهایی که TNF را مهار می کنند قبلاً در کلینیک برای برخی بیماری های دیگر ، به ویژه آرتریت روماتوئید ، موفقیت کسب کرده اند.

این تحقیق ، منتشر شده در مجله Gastroenterology ، توسط دکتر لورین اورلی ، دکتر تریسی پوتوچکی ، پروفسور آندریاس استراسر ، دکتر جون تینگ لو و دکتر مایکل کریستی ، که همچنین یک آسیب شناس بالینی در بیمارستان رویال ملبورن است ، انجام شد.

مشخص کردن مقصر

بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان – از جمله بیش از ۲۰۰۰ استرالیایی – سالانه مبتلا به سرطان معده می شوند. این سرطان غالباً در اواخر مراحل سخت قابل تشخیص است و کمتر از یک سوم استرالیایی های مبتلا به این بیماری پس از تشخیص پنج سال زنده مانده اند.

درک اینکه چه عواملی برای پیشرفت سرطان معده مهم هستند و باعث پیشرفت به مراحل تهاجمی می شوند می تواند منجر به کشف درمان های بهتر شود. دکتر اوریلی گفت ، برای انجام این کار ، تیم تحقیقاتی از یک مدل آزمایشگاهی این بیماری که خود آنها ایجاد کرده بودند استفاده کردند.

“سرطان معده انسان می تواند ناشی از التهاب طولانی مدت باشد و مدل سرطان معده ما ، که به دلیل فقدان پروتئین NF-KB1 هدایت می شود ، تغییرات پی در پی را که در مرحله ابتدایی و التهابی پیشرفت می کند ، در کانسر معده منعکس می کند.

“ما کشف کردیم که سرطان های مهاجم معده حاوی مقادیر زیادی از عوامل مختلف درگیر در التهاب ، از جمله چهار پروتئین محلول به نام سایتوکاین ها است.

وی گفت: “با حذف هر چهار سایتوکاین که در مدل ما بالا بود ، می توانیم میزان اهمیت هر یک را ارزیابی کنیم. این نشان داد که سیایتوکاین TNF برای پیشرفت سرطان معده مورد نیاز است.”

درمان های جدید بالقوه

دکتر پوتوچکی گفت ، کشف این که TNF عامل مهمی در ایجاد کانسر معده است ، احتمال وجود این سیتوکین در درمان بالقوه را افزایش می دهد.

وی گفت: بسیاری از روشهای درمانی با هدف قرار دادن سایتوکاین های خاص قادر به درمان بسیاری از بیماری های التهابی بوده اند. “به طور جالب توجه ، در حال حاضر داروهایی در استفاده بالینی وجود دارند که TNF را مسدود می کنند ، مهمترین آنها برای درمان آرتریت روماتوئید است.

“تحقیقات ما نشان می دهد این روش های درمانی می تواند روشی موثر و ایمن برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری به انواع شدیدتر و تهاجمی باشد. این موضوعی است که با جزئیات بیشتری در حال بررسی آن هستیم.”

 

این مطلب را از دست ندهید:
روند پیشرفت سرطان دهانه رحم

تهیه شده توسط Walter and Eliza Hall Institute of Medical Research

 

سرطان معده دومین سرطان شایع کشنده دنیا!

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24