گسترش نادر Mesothelioma به دهان

مطالعه اخیر در خارج از انگلستان نشان دهنده شیوع نادر تومور‌های مزوتلیوما در دهان بیماران است.

به گزارش ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی، مطالعه اخیر در خارج از انگلستان  نشان دهنده گسترش نادر Mesothelioma به دهان بیماران است.

محققان گزارشی راجع به گسترش نادر Mesothelioma به دهان داده بود. در مجموع ۲۳ مورد از شیوع متاستاتیک مزوتلیوما به حفره دهان وجود داشته که ۹ مورد از آن‌ها در زبان بوده است.

محققان در مورد چالش درمان و نیاز مستمر برای بهبود آزمایش نشانگر زیستی و سایر ابزار تشخیص زود هنگام بحث می‌کنند.

Mesothelioma بدخیم نوعی سرطان است که تومور‌های آن در حفره‌های مختلف بدن ایجاد می‌شود.

در بیشتر موارد این بیماری در حفره پلور ظاهر می‌شود، به ترتیب با کاهش درصد حفره صفاقی، حفره قلب و حفره بیضه. از این نقاط منشأ شناخته شده است که به اندام‌های دیگر از جمله کبد، غدد فوق کلیه، کلیه‌ها و در موارد مزوتلیوم پلور، به ریه دیگر گسترش می‌یابد.

محققان از University Hospital Birmingham NHS Foundation Trust در انگلستان با تکیه بر بررسی موارد قبلی برای اطلاع از رویکرد درمان خود، در مورد یک مورد جدید و مدیریت آن گزارش دادند.

در مورد فعلی، محققان در مورد چالش‌های درمان مزوتلیوما بدخیم به طور کلی و مشکلات خاص در درمان زبان بحث می‌کنند. این گروه در مورد نیاز به مراقبت‌های حمایتی و تسکینی با توجه به تشخیص نهایی بیماری بحث می‌کنند.

مطالعه دیگری که فقط چند ماه قبل منتشر شد، گزارشی از یک مورد مشابه کشف شده در بیمارستان پکن را منتشر کرد.

در آن گزارش، محققان جزئیات پروتکل درمانی را که در معالجه بیمار و سایر افرادی که علائم مشابه دارند استفاده می‌کنند، برای بیماران قبلی، متاستاز در زبان به طور متوسط ۱۹ ماه پس از تشخیص اولیه رخ داده است.

اگرچه در مورد مزوتلیوما بدخیم اطلاعات زیادی در دست است، هنوز چیز‌های زیادی برای یادگیری وجود دارد. بیمارانی که به این بیماری نادر و مرتبط با آزبست مبتلا شده اند نیاز به دسترسی به اطلاعات معتبر دارند.

 

بیشتر بخوانید:
مصاحبه با دکتر پوریا عادلی با موضوع سرطان ریه

 

انتهای پیام/ش