کارایی درمان با شیمی درمانی

شیمی درمانی کارایی درمان چگونه از شیمی درمانی برای درمان سرطان استفاده می شود؟

شیمی درمانی به استفاده از هر دارویی برای معالجه هر بیماری اطلاق می شود. اما برای اکثر افراد ، کلمه شیمی درمانی به معنای داروهایی است که برای معالجه سرطان استفاده می شود. این مهم است که بدانید که همه داروها و داروها برای درمان سرطان به همین روش کار نمی کنند. قبلاً این بود که تنها نوع دارویی که می تواند سرطان را درمان کند شیمیو سنتی یا استاندارد بود ، اما اکنون انواع مختلفی از داروهای مورد استفاده در درمان سرطان وجود دارد. در حالی که شیمیو سنتی یا استاندارد هنوز بهترین روش برای درمان بسیاری از سرطان ها است ، انواع مختلفی از داروها ممکن است برای دیگران بهتر کار کنند.

اطلاعات زیر توصیف شیمی درمانی سنتی یا استاندارد است. همچنین داروهای دیگری نیز وجود دارد که برای درمان سرطان به روش های مختلفی از جمله هدفمند درمانی ، هورمون درمانی و سیستم ایمنی درمانی استفاده می شود.

شیمی درمانی کارایی درمان با شیمی درمانی

شیمیو به عنوان یک درمان سیستمیک در نظر گرفته می شود زیرا این داروها به سراسر بدن سفر می کنند ، و می توانند سلولهای سرطانی را که در قسمتهایی از بدن بسیار دور از تومور اصلی (اولیه) گسترش یافته اند ، بکشند. این باعث می شود آن را با درمان هایی مانند جراحی و پرتودرمانی متفاوت کنید. جراحی تومور را از قسمتی از بدن که در آن سرطان یافت شده است خارج می کند ، و پرتودرمانی با هدف جراحی یا آسیب رساندن به سلول های سرطانی در منطقه خاصی از بدن انجام می شود. درمان هایی مانند اینها به دلیل اینکه بر یک قسمت از بدن تأثیر می گذارند ، درمانهای موضعی نامیده می شوند.


بیشتر مطالعه کنید :

هدف از به کارگیری رادیوتراپی چیست ؟

نحوه اثربخشی داروهای شیمی درمانی


دکتر پوریا عادلی | متخصص رادیوتراپی آنکولوژی | متخصص شیمی درمانی اصفهان

این مطلب را از دست ندهید:
عوارض زودهنگام و دیرهنگام پرتو درمانی بیماری سرطان تیروئید

مطالب مرتبط

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24