ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

از سین سرطان تا سین سلامتی

سرطان | سرطان اصفهان | دکتر سرطان اصفهان | بهترین درمان سرطان | مطالب مفید سرطان

امروز : پنجشنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / آشنایی با سرطان, سرطان ها > ویتامین E چه تاثیری بر پیشگیری از سرطان پروستات دارد ؟

ویتامین E چه تاثیری بر پیشگیری از سرطان پروستات دارد ؟

ویتامین E راهی برای پیشگیری از بروز کانسر پروستات  ویتامین E شامل گروهی از ترکیبات حلال در چربی است که خاصیت آنتی اکسیدان دارد. فعال ترین شکل ویتامین E، آلفا – توکوفرول می باشد. تصور براین ...

ویتامین E راهی برای پیشگیری از بروز کانسر پروستات 

ویتامین E شامل گروهی از ترکیبات حلال در چربی است که خاصیت آنتی اکسیدان دارد. فعال ترین شکل ویتامین E، آلفا – توکوفرول می باشد. تصور براین است که ویتامین E، خطر کانسر را کاهش می دهد، که مکانیسم عملکردی آن از طریق فعالیت آنتی اکسیدان، ممانعت از سنتز پروستاگلاندین، جلوگیری از فعالیت آنزیم پروتئین کیناز – C، تعدیل پرولیفراسیون سلولی و تنظیم چرخه سلولی می باشد.

مشاهدات اپیدمیولوژیک اولیه بیان داشته اند که ویتامین E می تواند از پیدایش کانسر پروستات جلوگیری کند. در مطالعه ای که در این راستا انجام شده، ۲۹۰۰۰ مرد به مدت ۵ تا ۸ سال تحت درمان با ویتامین E قرار گرفته و از نظر میزان کانسر پروستات بررسی شدند. در این مطالعه مشخص شد که ۳۲% کاهش کانسر پروستات و ۴۱% کاهش مرگ ناشی از کانسر پروستات مشاهده شد.

در مطالعه فاز III ای که از آن به عنوان مطالعه SELECT(Selenium and Vitamin E Cancer Prevention Trial) یاد می شود ودر حال انجام است، بیماران از نظر کارایی سلنیوم (۲۰۰mcg در روز) و ویتامین E (400IU در روز)، به تنهایی ویا با هم و با هدف بررسی کاهش میزان کانسر پروستات مطالعه می شوند. ۳۲۰۰۰ مرد با معاینه DRE نرمال و PSA کمتر از ۴ng/ml تحت این بررسی قرار می گیرند. مدت مطالعه ۷ تا ۱۲ سال می باشد. نتایج نهایی این مطالعه در سال ۲۰۱۲ منتشر خواهد شد.

چندین مطالعه دیگر نقش تغذیه را در پیشگیری از پیدایش کانسر پروستات و یا جلوگیری از روند پیشرفت آن مورد مطالعه قرار داده اند. رژیم های کم چرب، حاوی پروتئین سویا و یا کاروتنوئیدها، عمده رژیم هایی هستند که در این مطالعات بررسی شدند.

کانسر پروستات .
کانسر پروستات .

مطالعاتی که روی مردان ژاپنی مهاجر به لس آنجلس آمریکا انجام شد، شواهد قوی را از نقش عوامل محیطی در پیدایش کانسر پروستات نشان داد. همچنین بررسیهای اپیدمیولوژیک نشان داد که میزان کانسر پروستات در هر جمعیتی با میزان مصرف چربی افراد آن مرتبط است. هر چند مکانیسم دقیق این ارتباط نامعلوم است، با این حال این مطالعات بیان می دارند که کاهش مصرف چربی ممکن است خطر پیدایش کانسر پروستات را کاهش دهد.

کاروتنوئیدها توجه فزاینده ای را جهت پیشگیری از کانسر به خود اختصاص داده اند. علی رغم مطالعات اپیدمیولوژیک اولیه ای که نشان دادند کاروتنوئیدها و بتا – کاروتن، اثر پیشگیری کننده از سرطان دارد، در مطالعات بعدی چنین نتایجی تایید نشد.

لیکوپن، کاروتنوئیدی است که در گوجه فرنگی و هندوانه یافت می گردد. یکی از بزرگترین مطالعاتی که ارتباط بین مصرف خوراکی لیکوپن و خطر کانسر پروستات را مورد تحقیق قرار داد، مطالعه Health Professionals Follow-Up است که در این بررسی مشخص شد مصرف مکرر گوجه فرنگی با کاهش خطر کانسر پروستات همراه است.

 

دکتر حمید سعیدی ساعدی دانشیار رادیوتراپی و انکولوژی، بیمارستان رازی رشت

تاثیر آنتی اکسیدان ها در پیشگیری از کانسر پروستات.

پیشگیری از کانسر پروستات با استفاده از دستکاری هورمونی

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید