عوامل بروز سرطان غدد بزاقی رو بشناسید :

پرتودرمانی عوامل بروز سرطان غدد بزاقی رو بشناسید :آیا می دانیم چه عواملی باعث ایجاد سرطان غدد بزاقی می شود؟

اگرچه ما چند مورد را می دانیم که می تواند خطر ابتلا به سرطان غده بزاقی را در فرد ایجاد کند ، اما دقیقاً مشخص نیست چه عواملی باعث بیشتر این سرطان ها می شود.

سرطان در اثر تغییر در DNA درون سلولها ایجاد می شود. DNA ماده شیمیایی موجود در هر یک از سلولهای ما است که ژنهای ما را تشکیل می دهد – دستورالعمل های مربوط به عملکرد سلولهای ما. ما معمولاً شبیه والدین خود هستیم زیرا آنها منبع DNA ما هستند. با این حال ، DNA بیش از آنچه نگاه می کنیم تأثیر می گذارد. همچنین می تواند خطر ابتلا به برخی بیماری ها مانند برخی از سرطانها را تحت تأثیر قرار دهد.

بعضی از ژنها در رشد سلول ها ، تقسیم در سلول های جدید و مرگ می توانند به کنترل کمک کنند. ژنهایی که به سلولها کمک می کنند تا رشد کنند ، تقسیم شوند و زنده بمانند ، انکوژن هستند. ژن هایی که تقسیم سلولی را کند می کنند یا باعث مرگ سلول ها در زمان مناسب می شوند ، ژن های سرکوب کننده تومور نامیده می شوند. این سرطان می تواند ناشی از تغییرات DNA باشد که انکوژن ها را روشن می کنند یا ژن های سرکوبگر تومور را خاموش می کنند. تغییرات در چندین ژن مختلف معمولاً برای تبدیل شدن سلول به سرطان لازم است.

شیمی درمانی سرطان غده بزاقی بدخیم

محققان هنوز هم تمام تغییرات DNA حاصل از سرطان غده بزاقی را نمی دانند ، اما آنها برخی از تغییرات ژن را پیدا کرده اند که غالباً در این سرطان ها مشاهده می شوند.

سرطان غده بزاقی معمولاً در خانواده ها رخ نمی دهد ، بنابراین بیشتر تغییرات DNA که منجر به این سرطان می شود ، از والدین شخص به ارث نمی رسد. در عوض ، این تغییرات احتمالاً در طول زندگی یک فرد اتفاق می افتد. بعضی اوقات ممکن است این تغییرات فقط یک اتفاق تصادفی باشند که در داخل سلولها اتفاق می افتد ، بدون اینکه علت خارجی داشته باشد. اما گاهی اوقات علت ممکن است موضوعی خاص باشد ، مانند قرار گرفتن در معرض پرتودرمانی یا برخی عوامل سرطان زا (مواد شیمیایی ایجاد کننده سرطان).


مطالعه کنید : 

سرطان در غده بزاقی

هدف از به کارگیری رادیوتراپی چیست ؟

سرطان غده بزاقی بدخیم


 

این مطلب را از دست ندهید:
۱۰ راهکار برای عبور از بحران اقتصادی کرونا برای مراکز خصوصی درمان و بیمارستان ها

مطالب مرتبط

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24