درمان های سرطان متاستاتیک سینه

درمان سرطان متاستاتیک پستان پس از تشخیص سرطان متاستاتیک سینه ، بایستی زمانی را صرف جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری در مورد درمان خود کنید. در مورد متخصصانی که ممکن است در روند درمان درگیر باشند، گزینه های درمانی، آزمایش ژنتیک، استراحت پس از معالجه و دیگر موارد بیشتر بدانید. گزینه های درمانی این […]

شیمی درمانی | درمان سرطان متاستاتیک سینه

درمان سرطان متاستاتیک پستان

پس از تشخیص سرطان متاستاتیک سینه ، بایستی زمانی را صرف جمع آوری اطلاعات و تصمیم گیری در مورد درمان خود کنید. در مورد متخصصانی که ممکن است در روند درمان درگیر باشند، گزینه های درمانی، آزمایش ژنتیک، استراحت پس از معالجه و دیگر موارد بیشتر بدانید. گزینه های درمانی این مرحله از سرطان سینه عبارتند از:

  • عمل جراحی

عمل جراحی ممکن است زمانی انجام شود سرطان به دیگر بخش های بدن پخش شده و پزشکان برای جلوگیری از شکسته شدن استخوان ها یا انسداد سلول های سرطانی کبد، انجام جراحی را توصیه می نمایند. گاهی نیز وقتی در اولین تشخیص، سرطان متاستاتیک مشخص می شود، برداشتن تومور از طریق جراحی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

شیمی درمانی به منظور از بین بردن یا آسیب رساندن به سلول های سرطانی تا جایی که ممکن است، انجام می شود. با توجه به اینکه داروهای شیمی درمانی کل بدن را تحت تأثیر قرار می دهند، زمانی توصیه می شود که سرطان با وجود درمان های دیگر در حال رشد می باشد، مقدار خاصی از سرطان در ارگان هایی مانند کبد یا ریه وجود دارد یا سرطان به سرعت در حال گسترش یافتن در بدن است. معمولاً شیمی درمانی همراه با درمان هدفمند به کار گرفته می شود.

رادیوتراپی زمانی انجام می شود که شما احساس درد داشته باشید و یا پزشکتان بخواهد سرطان را در ناحیه خاصی از بدن کنترل نماید. همچنین، به منظور کاهش خطر شکستگی استخوان ضعیف شده، کاهش خونریزی داخلی یا خونریزی پوستی به علت تهاجمی شدن تومور و بهبود راه هوایی مسدود شده انجام شود.

  • هورمون درمانی

از داروهای هورمون درمانی مانند تاموکسفین، آروماسین، لتروزول و فاسلدوکس جهت کاهش دادن یا کند کردن رشد سرطان متاستاتیک گیرنده هورمون مثبت استفاده می شود. داروهای هورمون درمانی از طریق کاهش مقدار هورمون استروژن موجود در بدن و یا مسدود کردن عملکرد استروژن در بدن، سرطان سینه گیرنده هورمون مثبت را درمان می کنند.

  • درمان هدفمند

درمان هدفمند نوعی از درمان است که ویژگی های خاصی از سلول های سرطانی را مورد هدف قرار می دهد، مانند پروتئینی که به سلول های سرطانی اجازه می دهد، به روشی سریع یا غیرطبیعی رشد کنند. در درمان هدفمند، در مقایسه یا شیمی درمانی، آسیب کمتری به سلول های طبییعی و سالم وارد می شود. برخی از درمان های هدفمند آنتی بادی های هستند که بسیار شبیه به همان آنتی بادی هایی هستند که به طور طبیعی توسط سیستم ایمنی بدن ساخته می شوند.

درمان موضعی برای ناحیه خاصی از متاستاتیک

درمان های موضعی به طور خاص به نواحی جدید سرطان پستان مانند استخوان ها یا کبد هدایت می شوند. اگر سرطان متاستاتیک پستان باعث درد شود، ممکن است این روش درمانی توصیه شود. همچنین، هنگامی که یک یا دو نقطه متاستاتیک وجود دارد، پزشکان ممکن است تصمیم به برداشتن آن بگیرند تا مشکلات آینده را پیشگیری نمایند.

در صورتی که درگیر مرحله چهارم سرطان سینه یا همان سرطان متاستاتیک پستان شدید، بایستی در مورد راه و روش های زندگی با این نوع سرطان آشنا شوید. بایستی یاد بگیرید چگونه بر ترس خود غلبه کنید، به کارتان حتی بعد از تشخیص ادامه دهید و از چه راههایی روحیه خود را حفظ نمایید. می توانید از طریق خواندن تجربیات افرادی که با این مشکل مواجه شده اند، یاد بگیرید چگونه با آن کنار بیایید و به روند عادی زندگیتان ادامه دهید.

 

صفحه رسمی نشریه پزشکی از سین سرطان تا سین سلامتی