ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

از سین سرطان تا سین سلامتی

سرطان | سرطان اصفهان | دکتر سرطان اصفهان | بهترین درمان سرطان | مطالب مفید سرطان

امروز : پنجشنبه, ۲۱ فروردین , ۱۳۹۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / آشنایی با سرطان, سرطان ها > تشخیص دقیق‌تر سرطان سینه با هوش مصنوعی گوگل

تشخیص دقیق‌تر سرطان سینه با هوش مصنوعی گوگل

تشخیص دقیق سرطان سینه با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی گوگل  شرکت گوگل نوعی هوش مصنوعی طراحی کرده است که سرطان سینه را به‌ طور دقیق تشخیص می‌دهد. به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی ...

تشخیص دقیق سرطان سینه با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی گوگل

 شرکت گوگل نوعی هوش مصنوعی طراحی کرده است که سرطان سینه را به‌ طور دقیق تشخیص می‌دهد. به گزارش خبرنگار حوزه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، گوگل در سال ۲۰۱۴ یک شرکت هوش مصنوعی با نام «DeepMind» را که در انگلیس مستقر است خریداری کرد.

این شرکت فعالیت‌های خود را بر مشکل تشخیص سرطان سینه متمرکز کرده است. سرطان سینه شایع‌ترین نوع سرطان در بین زنان است، اما تشخیص آن به‌دلیل زیاد بودن موارد مثبت کاذب (وقتی ماموگرافی ، غیرطبیعی به نظر می‌رسد) دشوار است.

این امر معمولا باعث پریشانی بیمار می‌شود و می‌تواند به مداخلات پزشکی غیرضروری منجر گردد. DeepMind یک مدل هوش مصنوعی ایجاد کرده که می‌تواند سرطان سینه را از طریق اسکن‌ ضربان‌های مثبت و منفی بافتی بدن تشخیص دهد.

این شرکت، هوش مصنوعی خود را با استفاده از داده‌های شناسایی‌نشدۀ بیمارانی در ایالات‌متحده و انگلیس آموزش داده و نشان داده است که این فناوری می‌تواند دقیق‌تر از متخصصان انسانی انواع سرطان را تشخیص دهد. نکتۀ جالب‌توجه این است که تعداد تشخیص اشتباه سرطان در کشور انگلیس کمتر از آمریکاست و این امر نشان می‌دهد دقت هوش مصنوعی گوگل در انگلیس بیش از آمریکاست.

تشخیص دقیق سرطان سینه
تشخیص دقیق سرطان سینه

برخلاف متخصصان انسانی که از تاریخچه بیمار و ماموگرافی‌های قبلی برای ارزیابی تشخیص بیماری استفاده می‌کنند، هوش مصنوعی جدید شرکت DeepMind فقط به جدیدترین ماموگرافی هر بیمار دسترسی دارد. با وجود این، هوش مصنوعی می‌تواند تصمیمات غربالگری را با دقتی بیشتر از متخصصان اتخاذ کند. این مدل را می‌توان به جمعیت‌های مختلف تعمیم داد، مانند زنان در ایالات متحده در مقایسه با زنان در انگلیس.

سازندگان این هوش مصنوعی تأکید می‌کنند که این فناوری در مراحل اولیه است و قبل از آماده شدن این سیستم برای استفادۀ گسترده، مطالعات و همکاری بیشتری با ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی لازم خواهد بود.

DeepMind در گذشته برای اهداف پزشکی، از لکه‌بینی بیماری‌های چشمی گرفته تا پیش‌بینی بیماری کلیه، از هوش مصنوعی استفاده می‌کرد، و این موضوع نیز همواره محل جدال‌های قابل‌توجهی بوده است. در سال ۲۰۱۷ مشخص شد که سیستم ملی سلامت انگلیس داده‌های خود را بر مبنای قانونی نامناسب با DeepMind به اشتراک گذاشته و این شرکت ۶/۱ میلیون پرونده را بدون رضایت مستقیم بیماران دریافت کرده است.

این قانون باعث نقض قوانین حفظ حریم خصوصی شد و سازمان نظارت بر اطلاعات بریتانیا این شرکت را محاکمه کرد و نهایتا سیستم ملی سلامت انگلیس (NHS) کار خود را با DeepMind در صورت لو نرفتن اطلاعات بیماران ادامه داد.


رژیم غذایی که از سرطان سینه پیشگیری می کند

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید