FDA روش تشخیصی pet psma scan را تأیید می‌کند

از هر هشت مرد یک نفر به سرطان پروستات مبتلا می‌شود، این دومین نوع شایع سرطان در مردان است.

به گزارش ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی، دکتر کنت گیج، متخصص رادیولوژی در خصوص pet psma scan گفت: یک آنتی ژن غشای خاص پروستات، همچنین به عنوان PSMA شناخته می‌شود یا با نام تجاری آن، Pylarify به بیمار تزریق می‌شود.
عامل تزریق برای یافتن راه خود به سلول‌های سرطانی در پروستات طراحی شده است. سپس پزشکان می‌توانند با استفاده از اسکن PET از پروستات دقیقاً محل سلول‌های سرطانی را تشخیص دهند.
دکتر کنت گیج گفت: تا این زمان، ما به نوعی در ابزار‌های خود محدود شده ایم تا این را تشخیص دهیم؛ و ما بهترین کار ممکن را انجام می‌دهیم، ما تجربه زیادی داریم، بسیاری از شواهد بر اساس زمان، مکانیسم‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد – تصویربرداری و آمار سنتی -، اما این امر باعث می‌شود که سطح شخص برای شخص کاملاً جدید باشد.

وی توضیح داد که این آزمایش نشان داد که PSMA سرطان پروستات را با دقت ۹۲ ٪ نشان می‌دهد.
دکتر گیج گفت پزشکان می‌توانند از این اطلاعات برای تعیین بهترین برنامه درمانی ممکن استفاده کنند.
وی افزود: همه این روش‌های درمانی در کیفیت زندگی، امید به زندگی، تحمل درمان تفاوت دارند؛ بنابراین دستیابی به یک مورد واقعی بسیار مهم است.
سازمان غذا و دارو روز پنجشنبه با تأیید Pylarify اعلام کرد که برخی از مردان مبتلا به سرطان پروستات دسترسی بیشتری به تصویربرداری PET با هدف PSMA دارند که می‌تواند به ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی در ارزیابی سرطان پروستات کمک کند.

FDA همچنین گفت: این ممکن است بیماران خاصی را از انجام جراحی غیرضروری نجات دهد.

 

بیشتر بخوانید:
درمان سرطان پستان در پیشرفت بیماری