اهداف درمان با تکنیک شیمی درمانی

شیمی درمانی اهداف درمان با تکنیک شیمی درمانیاهداف درمان شیمی درمانی

اگر پزشک تکنیک شیمی درمانی را به عنوان گزینه ای برای معالجه سرطان شما توصیه کرده است ، درک اهداف درمان هنگام تصمیم گیری در مورد درمان ، مهم است. سه هدف اصلی برای شیمی درمانی در درمان سرطان وجود دارد:

  • درمان
  • کنترل
  • بهبود کیفیت زندگی بیمار

درمان

در صورت امکان ، از شیمی درمانی برای معالجه سرطان استفاده می شود ، به این معنی که سرطان از بین می رود – از بین می رود و بر نمی گردد.

اکثر پزشکان از کلمه “درمان” استفاده نمی کنند مگر به عنوان یک نتیجه ممکن یا در نظر گرفته شده از درمان. بنابراین ، پزشک ممکن است در هنگام انجام معالجه که احتمال درمان سرطان فرد را دارد ، آن را درمان با قصد درمانی توصیف کند.

اگرچه ممکن است درمان در این شرایط هدف باشد ، و امید بسیاری از مبتلایان به سرطان است ، اما همیشه به این روش کار نمی کند. دانستن اینکه آیا سرطان یک فرد واقعاً درمان شده است ، سالها طول می کشد.

کنترل

در صورت امکان پذیر نیست ، ممکن است هدف از درمان سرطان کنترل بیماری باشد. در این موارد از شیمی درمانی برای کوچک کردن تومورها و یا جلوگیری از رشد و گسترش سرطان استفاده می شود. این می تواند به فرد مبتلا به سرطان کمک کند احساس بهتری داشته باشد و طولانی تر زندگی کند.

در بسیاری از موارد ، سرطان کاملاً از بین نمی رود ، بلکه به عنوان یک بیماری مزمن کنترل می شود و مانند بیماری قلبی یا دیابت کنترل می شود. در موارد دیگر ، سرطان ممکن است مدتی از بین برود ، اما احتمالاً دوباره بر می گردد.

شیمی درمانی تکنیک شیمی درمانی

تسکین دهنده 

همچنین می توان از Chemo برای کاهش علائم ناشی از سرطان استفاده کرد. به این روش تسکین ، شیمی درمانی تسکین دهنده یا درمان با هدف تسکین دهنده گفته می شود.

هنگامی که سرطان در مرحله پیشرفته قرار دارد ، احتمالاً قابل کنترل نیست و شیوع پیدا کرده است ، هدف از دادن شیمی درمانی ممکن است بهبود کیفیت زندگی یا کمک به فرد در بهبودی باشد. به عنوان مثال ، ممکن است از شیمی درمانی برای کوچک کردن توموری استفاده شود که باعث ایجاد درد یا فشار می شود ، بنابراین بیمار بهتر احساس می کند و درد کمتری دارد.

این مهم است که بدانیم که درمانی که برای کاهش علائم یا بهبود آسایش انجام می شود ، مراقبت تسکینی نامیده می شود. به عنوان مثال ، درمان های ضد تهوع یا داروهای ضد درد تسکین دهنده هستند و در تمام مراحل درمانی قابل استفاده هستند. هنگامی که شیمی درمانی به عنوان یک روش تسکین دهنده استفاده می شود ، گیج کننده است ، زیرا در بیشتر موارد برای درمان یا کنترل سرطان استفاده می شود. اما وقتی از هدف آسایش استفاده می شود ، شیمی درمانی به بخشی از یک برنامه مراقبت تسکینی تبدیل می شود.


بهتر است بدانید : 

نحوه اثربخشی داروهای شیمی درمانی

کارایی درمان با شیمی درمانی


 

این مطلب را از دست ندهید:
نگذارید پولیپت تان سرطانی شود

مطالب مرتبط

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24