سیگار ، عـــوارض پس از جراحی را تشدید می‌کند

تاثیر سیگار بر جراحی  به گزارش خبرنگار ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی، به نقل از سایت اطلاع‌رسانی سازمان جهانی بهداشت، مصرف‌کنندگان مواد دخانی از جمله سیگار بیش از سایر افراد در معرض عوارض پس از جراحی، همچون نارسایی عملکرد قلب و ریه، عفونت‌ها و تأخیر درترمیم زخم هستند. شواهد جدید نشان می‌دهد حتی […]

تاثیر سیگار بر جراحی 

به گزارش خبرنگار ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی، به نقل از سایت اطلاع‌رسانی سازمان جهانی بهداشت، مصرف‌کنندگان مواد دخانی از جمله سیگار بیش از سایر افراد در معرض عوارض پس از جراحی، همچون نارسایی عملکرد قلب و ریه، عفونت‌ها و تأخیر درترمیم زخم هستند.

شواهد جدید نشان می‌دهد حتی افراد سیگاری که حدود چهار هفته یا بیشتر پیش از انجام جراحی، استعمال مواد دخانی را ترک کرده‌اند با عوارض کمتری مواجه‌اند. همچنین بیمارانی که استعمال سیگار را ترک می‌کنند کمتر احتمال دارد دچار عوارض بیهوشی شوند.

مطالعات جدید کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) و متخصصان استرالیایی نشان می‌دهد چهار هفته پس از ترک سیگار، وضعیت سلامت فرد حدود ۱۹ درصد بهبود می‌یابد که دلیل آن بهبود جریان خون در تمامی قسمت‌های بدن و اندام‌های حیاتی است.

سیگــــار، عـــوارض پس از جراحــــــی را تشدید می‌کند . 
سیگــــار، عـــوارض پس از جراحــــــی را تشدید می‌کند .

به گفته پزشکان، طبق یافته‌ها و شواهد به‌دست‌آمده، می‌توان انجام جراحی‌های جزئی را به تأخیر انداخت تا بیمار فرصت لازم برای ترک سیگــــار داشته باشد، چراکه نتیجه آن بهبود محسوس وضعیت سلامت فرد خواهد بود.

نیکوتین و کربن‌مونوکسید موجود در سیگار موجب کاهش سطح اکسیژن خون می‌شود و خطر عوارض قلبی پس از جراحی را افزایش می‌دهد. همچنین استعمال سیگار به ریه‌ها آسیب می‌زند و مانع از جریان داشتن میزان کافی هوا در آن‌ها می‌شود. افزون بر این، استعمال حتی یک نخ سیگار توانایی بدن را در دریافت مواد مغذی به‌منظور بهبود هرچه سریع‌تر کاهش می‌دهد.


مطالب پیشنهادی : 

سیگاری ها سرطان را نفس می کشند !

ترک سیگار عامل کاهش سرطان مثانه در زنان

علائم هشدار دهنده ای که خبر از سرطان می دهد .