درمان سرطان غدد بزاقی با راهکار شیمی درمانی

شیمی درمانی درمان سرطان غدد بزاقی با راهکار شیمی درمانی

شیمی درمانی برای سرطان غدد بزاقی

برای مبتلایان به سرطان غدد بزاقی ، شیمی درمانی در مواردی که سرطان در اندامهای دوردست گسترش یافته است (متاستاز شده) یا اگر با جراحی و پرتودرمانی قابل کنترل نیست ، از شیمی درمانی استفاده می شود. Chemo گاهی اوقات تومورها را منقبض می کند ، اما احتمالاً این نوع سرطان را درمان نمی کند.

شیمی درمانی ، درمانی با داروهای ضد سرطان است که به داخل ورید یا از طریق دهان تجویز می شوند. این داروها وارد جریان خون می شوند و به کلیه نواحی بدن می رسند و این روش درمانی را برای سرطان هایی که در سر و گردن گسترش یافته اند مفید است. شیمیو اغلب در درمان سرطانهای غده بزاقی مورد استفاده قرار نمی گیرد.


شروع بیماری سرطان تا مرحله متاستاز


برخی داروهای شیمی درمانی به سلولهای سرطانی آسانتر در اثر پرتودرمانی کشته می شوند. این داروها ممکن است همراه با پرتودرمانی (تحت عنوان شیمی درمانی) به منظور درمان سرطانهای بزاق که در معرض خطر زیادی برای بازگشت مجدد پس از عمل قرار دارند ، داده شود.

پزشکان شیمی درمانی را به صورت چرخه انجام می دهند که هر دوره از درمان به دنبال آن یک دوره استراحت انجام می شود تا به بدن فرصت بهبودی داده شود. چرخه های شیمی به طور کلی حدود ۳ تا ۴ هفته طول می کشد. شیمی درمانی ممکن است برای بیماران در سلامتی ضعیف توصیه نشود ، اما به طور خودکار سن پیشرفته نباید شما را از ابتلا به شیمی درمانی باز دارد.

شیمی درمانی سرطان غده بزاقی بدخیم

برخی از داروهای شیمیایی مورد استفاده در درمان سرطانهای غده بزاقی عبارتند از:

  • سیس پلاتین
  • کربوپلاتین
  • داکسوروبیسین 
  • ۵-  ۵-FU
  • سیکلوفسفامید 
  •  Taxol
  • Taxotere
  • Navelbine
  • متوترکسات

این داروها ممکن است به تنهایی استفاده شوند ، اما بیشتر آنها در ترکیب ۲ یا بیشتر دارو تجویز می شوند. از آنجا که سرطان های غده بزاقی رایج نیست ، هیچ مطالعه بزرگی انجام نشده است تا ثابت کند که یک طرح شیمی درمانی بهتر از سایرین است. همچنین این واقعیت پیچیده است که انواع مختلفی از سرطانهای غده بزاقی وجود دارد.

بهترین روش برای استفاده از شیمی درمانی برای درمان سرطان غده بزاق مشخص نیست. داروهای شیمی درمانی جدید و ترکیب داروها در آزمایشات بالینی مورد مطالعه قرار می گیرند.


مطالب پیشنهادی مرتبط :

سرطان غده بزاقی بدخیم

کارایی درمان با شیمی درمانی

واقعیت‌ هایی درباره نحوه انجام شیمی درمانی

این مطلب را از دست ندهید:
ویتامین رایگان برای مقابله با سرطان

مطالب مرتبط

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24