با بازگشت سرطان چه کنیم ؟

شیمی درمانی با بازگشت سرطان چه کنیم ؟

درمان سرطان مکرر

در صورت بازگشت سرطان پس از درمان ، سرطان راجعه می گویند. عود می تواند موضعی باشد (در همان نزدیکی در همان محلی که آغاز شده است) یا از راه دور و متاستاز سرطان (در اندام هایی مانند ریه ها یا کبد گسترش یافته است).

اگر سرطان پس از درمان برگردد ، انتخاب های موجود به محل و میزان سرطان بستگی دارد و همچنین برای اولین بار از چه درمانی استفاده شده است. درک هدف از درمان بیشتر مهم است – آیا سعی در درمان سرطان یا کمک به تسکین علائم – همچنین احتمال فواید و خطرات آن وجود دارد.

اگر بازگشت سرطان قابل اندازه گیری باشد (ممکن است به طور کامل برداشته شود) ، معمولاً عمل جراحی درمان مورد نظر است. اگر قبلاً داده نشده باشد ، این تحت پرتودرمانی قرار دارد.

اگر سرطان در منطقه شروع شود اما قابل برداشت نیست ، ممکن است پرتودرمانی گزینه ای باشد. شیمی درمانی (شیمی درمانی) ممکن است همراه با پرتودرمانی یا به خودی خود استفاده شود (به خصوص اگر در اولین بار از پرتودرمانی استفاده شده بود).


هدف از به کارگیری رادیوتراپی چیست ؟


شیمی درمانی کارایی درمان با شیمی درمانی

سرطان هایی که در قسمت های دور بدن برمی گردند ، معمولاً با شیمی درمانی انجام می شوند. در بعضی موارد ، سایر روش های درمانی مانند جراحی یا پرتودرمانی برای کمک به تسکین علائم از شیوع سرطان استفاده می شود. اگر سرطان بسیار آهسته در حال رشد است ، ممکن است فقط در صورت شروع مشکل ایجاد شود و تحت درمان قرار گرفته و درمان می شود.

از آنجا که این سرطانها برای درمان دشوار است ، آزمایش های بالینی از درمان های جدید و شاید بهتر گزینه خوبی است.


مطالب پیشنهادی :

نحوه اثربخشی داروهای شیمی درمانی

کارایی درمان با شیمی درمانی


 

این مطلب را از دست ندهید:
به همت ماهنامه از سین سرطان تا سین سلامتی ،جشن سالانه سپاس امسال به علت شیوع بیماری کرونا به شکلی متفاوت برگذار می شود.

مطالب مرتبط

error:
به کمک نیاز دارید؟ ارتباط از طریق واتساپ

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24